VISO Multi Cut hole saw assortment 4.4.2 T
Carbide-tipped hole saw The Multi Cut hole saw is carbide-tipped and cuts through almost anything
Application: area: Hard, soft and light wood, wood with nails, chipboard, plastic (cable ducts, pipes etc.), plasterboard, soft stone, façade panels etc.
Field of Application: Carbide-tipped hole saw for universal use. Particularly suitable for all types of wood, as the wood does not burn due to the rapid drilling progress.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0966011002 |
| EAN | 4066115461651 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 278 mm |
| Height | 140 mm |
| Interior height | 108 mm |
| Internal depth | 231.25 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Carbide-tipped hole saw
The Multi Cut hole saw is carbide-tipped and cuts through almost anything
Application area:
Hard, soft and light wood, wood with nails, chipboard, plastic (cable ducts, pipes etc.), plasterboard, soft stone, façade panels etc.Field of Application:
Carbide-tipped hole saw for universal use. Particularly suitable for all types of wood, as the wood does not burn due to the rapid drilling progress.Advantages:
Universal - almost all building materials can be drilled throughFast - fastest drilling speed due to innovative cutting geometry
Low temperature development during drilling - long service life and less wear