VISO 4.4.1 T HSS-Co twist drill bit assortment DIN 338
Twist drill bit with straight shank, type N, right-hand cutting, DIN 338, HSS-Co 5 % Application area: High-performance drill with marked thermal hardness resistance. For drilling alloyed and non-alloyed steels and cast materials with strengths in excess of 800 N/mm², in particular stainless steels, roller bearing steels, high-alloy steels and heat-treatable steels and case-hardened steels.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0966010113 |
| EAN | 4066115429064 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 278 mm |
| Height | 85 mm |
| Interior height | 54 mm |
| Internal depth | 231.25 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Twist drill bit with straight shank, type N, right-hand cutting, DIN 338, HSS-Co 5 %
Application area:
High-performance drill with marked thermal hardness resistance. For drilling alloyed and non-alloyed steels and cast materials with strengths in excess of 800 N/mm², in particular stainless steels, roller bearing steels, high-alloy steels and heat-treatable steels and case-hardened steels.