Twist drill, DIN 338 HSS-Co, 15.0 mm
Twist drill with straight shank, short, type N, right-hand cutting, DIN 338, HSS-Co 5%
Application: area: High-performance drill with marked thermal hardness resistance. For drilling alloyed and non-alloyed steels and cast materials with strengths in excess of 800 N/mm², in particular stainless steels, roller bearing steels, high-alloy steels and heat-treatable steels and case-hardened steels.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0626150 |
| EAN | 4029484444137 |
| Chip flute length | 114.0 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 15.0 mm |
| Length | 169.0 mm |
| Surface | Plain |
| Supplier | RECA NORM |
Twist drill with straight shank, short, type N, right-hand cutting, DIN 338, HSS-Co 5%
Application area:
High-performance drill with marked thermal hardness resistance. For drilling alloyed and non-alloyed steels and cast materials with strengths in excess of 800 N/mm², in particular stainless steels, roller bearing steels, high-alloy steels and heat-treatable steels and case-hardened steels.Advantages:
- Designed for stationary drilling machines
- Perfectly suited to machining tough and thick-walled materials
Advice:
From Ø 14 mm the shaft is twisted off to 12.7 mmAllar útgávur

Twist drill, DIN 338 HSS-Co, 1.0 mm
1.012.034.0
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Twist drill, DIN 338 HSS-Co, 10.0 mm
10.087.0133.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Twist drill, DIN 338 HSS-Co, 10.2 mm
10.287.0133.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Twist drill, DIN 338 HSS-Co, 10.3 mm
10.387.0133.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo