RECA workshop inlay, empty 566x396 mm
2C hard foam insert, 2-colour. Suitable for the following articles: Hacksaw frame with two-component handle art. no.: 0603 101 301 Bow saw spare blades art. no.: 0603 300 ... Mini saw bow art. no.: 0603 102 Replacement blades for mini saw art. no.: 0603 102 150 Precision pocket vernier calliper art. no.: 2680 101 5 Two-component tape measure art. no.: 0705 240 5 RECA soft-face hammer ultra, steel or aluminium art.
| Vørunummar | 0706001001 |
| EAN | 4029484508778 |
| Colour | Light grey |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 396 mm |
| Height | 30 mm |
| Width | 566 mm |
| Supplier | RECA NORM |
2C hard foam insert, 2-colour.
Suitable for the following articles:
Hacksaw frame with two-component handle
art. no.: 0603 101 301
Bow saw spare blades
art. no.: 0603 300 ...
Mini saw bow
art. no.: 0603 102
Replacement blades for mini saw
art. no.: 0603 102 150
Precision pocket vernier calliper
art. no.: 2680 101 5
Two-component tape measure
art. no.: 0705 240 5
RECA soft-face hammer ultra, steel or aluminium
art. no.: 0708 000 032 or 0708 000 042
RECA machinist's hammer ultra, 500 g, DIN 1041
art. no.: 0708 000 012
RECA ultra cutter autolock, 18 mm
art. no.: 0703 600 119
RECA ultra replacement blades, 18 mm
art. no.: 0703 600 120
Field of Application:
Suitable for the RECA workshop trolley Toolmobile (art. no. 0706 006 102) and the RECA Toolmobile ultra (art. no. 0706 006 103).Advice:
All inlays are supplied empty!