Bow saw spare blade, bimetal, progressive tooth pitch 300 x 13 x 0.65 mm
RECA bow saw spare blades made of bimetal. The main blade is made of spring steel with a seamlessly welded HSS toothed strip. These RECA hand saw blades are therefore fully flexible and break-proof.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
50 stk í kartong
| Vørunummar | 060330030 |
| EAN | 4029484090648 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cutting edge width | 0.65 mm |
| Height | 13.0 mm |
| Length | 300.0 mm |
| Number of pieces per covering box | 50 PCS |
| Supplier | RECA NORM |
RECA bow saw spare blades made of bimetal. The main blade is made of spring steel with a seamlessly welded HSS toothed strip. These RECA hand saw blades are therefore fully flexible and break-proof.
Allar útgávur

Bow saw spare blade, bimetal, 32 teeth per inch 300 x 13 x 0.65 mm
32
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Bow saw spare blade, bimetal, 24 teeth per inch 300 x 13 x 0.65 mm
24
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Bow saw spare blade, bimetal, 18 teeth per inch 300 x 13 x 0.65 mm
18
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo