Fine brushes with plastic handle, brass wire
For applying solvents and cleaning agents, has a high bristle density. The stainless steel version is equipped with crimped wire. Field of Application: For food processing companies, the food industry, commercial kitchens and the catering industry Advice: Brushes with stainless steel wire in accordance with the hygiene charter of FEIBP (European Brushware Federation)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 2695785110 |
| EAN | 4029484832309 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 20 mm |
| Length | 225 mm |
| Material of wire | Brass |
| Wire diameter | 0.15 mm |
| Supplier | RECA NORM |
For applying solvents and cleaning agents, has a high bristle density. The stainless steel version is equipped with crimped wire.
Field of Application:
For food processing companies, the food industry, commercial kitchens and the catering industryAdvice:
Brushes with stainless steel wire in accordance with the hygiene charter of FEIBP (European Brushware Federation)Allar útgávur

Fine brushes with plastic handle, stainless steel wire
Stainless steel0.15
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Fine brushes with plastic handle, nylon PA
Nylon0.3
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo