Finish DISC 125 x 10 x 22 mm
Felt for high-gloss polishing
Field of Application: Use a different Finish DISC for each paste (e.g. article no. 0674 35 700) used.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0668060125 |
| EAN | 4029484460458 |
| Bore diameter | 22.2 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 125.0 mm |
| Max. rotation speed | 5000 rpm |
| Recommended rotation speed | 2500 rpm |
| Supplier | RECA NORM |
Felt for high-gloss polishing
Field of Application:
Use a different Finish DISC for each paste (e.g. article no. 0674 35 700) used.Advantages:
The Finish DISC produces a mirror finish by using grinding pastes. Does not contain an abrasive, which means no material is removed.
Advice:
The 10-mm-thick Finish DISC can be used without Soft-Fix (0668 000 115). Frontal application is also possible with the Finish DISC (0668 060 125) 125 mm.Allar útgávur

Finish DISC 115 x 10 x 22 mm
115.0
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo