Ceramic sanding discs, synthetic corundum, grain: 36, 175 x 25 mm
Grey blue; synthetic corundum = 10 A Type 1, straight, for various bench grinders. Tool grinding machines and other stationary grinders. Field of Application: For general workshop requirements, for sanding steel, iron, wrought iron etc. of standard hardness. Advice: Plastic adapter sleeves for reducing 32 to 25, 32 to 20, 32 to 18, 32 to 16 are included in all sanding disc packs.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0671025175 |
| EAN | 4037073004136 |
| Bore diameter | 32 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 175.0 mm |
| Grid size | 36 |
| Width | 25.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Grey blue; synthetic corundum = 10 A
Type 1, straight, for various bench grinders. Tool grinding machines and other stationary grinders.
Field of Application:
For general workshop requirements, for sanding steel, iron, wrought iron etc. of standard hardness.Advice:
Plastic adapter sleeves for reducing 32 to 25, 32 to 20, 32 to 18, 32 to 16 are included in all sanding disc packs.Allar útgávur

Ceramic sanding discs, synthetic corundum, grain: 36, 150 x 20 mm
150.020.0
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Ceramic sanding discs, synthetic corundum, grain: 36, 200 x 25 mm
200.025.0
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo