VISO 4.4.1 T gypsum plasterboard anchor assortment
Special plug for mounting in plasterboard For quick and easy installation in plasterboard, without pre-drilling or an additional setting tool Application area: For securing lightweight attachments, e.g. electrical installations, lighting, pictures, lightweight racks etc. in plasterboard
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0966010103 |
| EAN | 4066115428647 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 278 mm |
| Height | 85 mm |
| Interior height | 54 mm |
| Internal depth | 231.25 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Special plug for mounting in plasterboard
For quick and easy installation in plasterboard, without pre-drilling or an additional setting tool
Application area:
For securing lightweight attachments, e.g. electrical installations, lighting, pictures, lightweight racks etc. in plasterboard