VISO case 4.4.1 T incl. insert w/ three compartments and ten partition elements
Transparent lid for a clear view of the contents Ideal for flexible storage of small parts, tools and consumables
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0966010021 |
| EAN | 4066115461729 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 278 mm |
| Internal depth | 231.25 mm |
| Internal width | 335 mm |
| Material | ABS/PC |
| Supplier | RECA NORM |
Transparent lid for a clear view of the contents
Ideal for flexible storage of small parts, tools and consumables
Advantages:
Optimal overview
- Transparent lid for a clear view of the contents.
- The flat lid enables the use of system tray inserts and system empty boxes.
Compatible and flexible due to grid dimensions
- Allows the contents to be customised for different applications
- The cases can be used for vehicle equipment
Combining multiple cases
- Integrated rail contour and coupling elements allow users to combine multiple cases and transport equipment safely.
With a number of functional elements
- Simple opening and closing due to closures with recessed handles
- Labelling field for adhesive or inserted labels
Very comfortable to carry
- Large handle design
- Integrated soft elements and wide swivel radius to take the pressure off hands and wrists
- Handle with up to 60 kg load capacity
Allar útgávur

VISO case 4.4.1 T incl. insert with five compartments and ten partition elements
0 - not applicable
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo