T3/s cutting disc for steel, straight, 230 x 3.2 x 22.23 mm
Hard cutting disc for cutting high-strength construction and structural steels. Extremely long service life when cutting solid material.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0670031230 |
| EAN | 4029484418664 |
| Bore diameter | 22.23 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Design | Straight |
| Diameter | 230.0 mm |
| Thickness | 3.2 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Hard cutting disc for cutting high-strength construction and structural steels.
Extremely long service life when cutting solid material.
Advantages:
Speed
- Good cutting ability
Convenience
- Fewer disc changes thanks to extremely long service life
- Minimal dust
Safety
- Satisfies the most stringent o
Sa safety requirements
- Fibreglass reinforcement
Service life
- Optimum service life
Design:
StraightAllar útgávur

T3/s cutting disc for steel, straight, 115 x 3.2 x 22.23 mm
115.0Straight
pk (25 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

T3/s cutting disc for steel, straight, 125 x 3.2 x 22.23 mm
125.0Straight
pk (25 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

T3/s cutting disc for steel, stepped, 125 x 3.2 x 22.23 mm
125.0Cranked
pk (25 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

T3/s cutting disc for steel, straight, 180 x 3.2 x 22.23 mm
180.0Straight
pk (25 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo