RECA spade chisel SDSmax 80 x 300
A classic in proven RECA quality. Extra wide, with additional cutting effect. For the universal removal of materials on a larger scale, e.g. plaster or screed. Advice: We recommend treating the machine chuck and insertion end of the chisel with lubricants from our arecal range following extended use (art. sub. no. 0896).
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0638580300 |
| EAN | 4029484429196 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 300.0 mm |
| Suitable for machine type | Drill and chipping hammer, 5 - 10 kg class |
| Tool holding device | Suitable for SDS-max |
| Weight | 0.65 kg |
| Supplier | RECA NORM |
A classic in proven RECA quality.
Extra wide, with additional cutting effect. For the universal removal of materials on a larger scale, e.g. plaster or screed.
Advice:
We recommend treating the machine chuck and insertion end of the chisel with lubricants from our arecal range following extended use (art. sub. no. 0896).
Allar útgávur

RECA spade chisel SDSmax 115 x 350
350.0115.01.1
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA spade chisel SDSmax 50 x 400
400.050.00.9
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo