RECA inlay, T-handle hexagon socket wrench, empty, hex socket, 9 pcs, 283x396 mm
2C hard foam insert, 2-colour and laser-engraved sizes. Suitable for the following articles: RECA 2C T-handle wrench ISK art. no.: 0701 632 120 ISK 2.0 x 125 mm 0701 632 125 ISK 2.5 x 125 mm 0701 632 130 ISK 3.0 x 125 mm 0701 632 140 ISK 4.0 x 125 mm 0701 632 150 ISK 5.0 x 150 mm 0701 632 160 ISK 6.0 x 150 mm 0701 632 180 ISK 8.0 x 175 mm 0701 632 110 ISK 10.0 x 200 mm RECA impact T-handle wrench set art. no.: 0701 749 309
Field of Application: Suitable for the RECA workshop trolley Toolmobile (art. no. 0706 006 102) and the RECA Toolmobile ultra (art. no. 0706 006 103).
| Vørunummar | 0706001036 |
| EAN | 4029484929887 |
| Colour | Light grey |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 396 mm |
| Height | 30 mm |
| Width | 283 mm |
| Supplier | RECA NORM |
2C hard foam insert, 2-colour and laser-engraved sizes.
Suitable for the following articles:
RECA 2C T-handle wrench ISK
art. no.:0701 632 120 ISK 2.0 x 125 mm
0701 632 125 ISK 2.5 x 125 mm
0701 632 130 ISK 3.0 x 125 mm
0701 632 140 ISK 4.0 x 125 mm
0701 632 150 ISK 5.0 x 150 mm
0701 632 160 ISK 6.0 x 150 mm
0701 632 180 ISK 8.0 x 175 mm
0701 632 110 ISK 10.0 x 200 mm
RECA impact T-handle wrench set
art. no.: 0701 749 309
Field of Application:
Suitable for the RECA workshop trolley Toolmobile (art. no. 0706 006 102) and the RECA Toolmobile ultra (art. no. 0706 006 103).Advantages:
Fast, reliable access to the desired tool through laser-engraved sizes for individual tools.Advice:
All inlays are supplied empty!