arecal dermaclean natur hand cleaner 250 ml
Liquid hand cleaner Gentle liquid hand cleaner — free from microplastics
Application: area: Carefully rub approximately 2–3 ml of dermaclean natur onto your hands without any water, continue washing with a little water and then rinse with plenty of water. Dry hands thoroughly.
Field of Application: Natural hand cleaner with very high cleaning power, versatile usage for thorough cleaning of oil, grease and industrial contamination.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0895921003 |
| EAN | 4029484811632 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Max. storage temperature | 20 °C |
| Min. storage temperature | 5 °C |
| Min./max. storage temperature | 5 to 20 °C |
| Shelf life from production | 12 Month |
| Supplier | RECA NORM |
Liquid hand cleaner
Gentle liquid hand cleaner — free from microplastics
Application area:
Carefully rub approximately 2–3 ml of dermaclean natur onto your hands without any water, continue washing with a little water and then rinse with plenty of water. Dry hands thoroughly.Field of Application:
Natural hand cleaner with very high cleaning power, versatile usage for thorough cleaning of oil, grease and industrial contamination.Advantages:
- Powerful cleaning effect that protects the skin
- With high-quality moisturisers
- With natural exfoliating particles
- Solvent, silicone and soap-free
- Microplastic-free
- pH-balanced
- Can be used for at least 12 months after opening
Advice:
In the eye area, prevent penetration of the product into the mucous membrane/conjunctiva area.Allar útgávur

arecal dermaclean natur hand cleaner 2000 ml
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo