arecal dermacare apre sens skin care cream 100 ml
Skin care cream with beeswax Post-work skin care cream.
Application: area: Wash the hands and dry thoroughly before carefully rubbing the cream into the skin.
Field of Application: Maintains and nourishes tired skin after work. dermaclean apre sens protects the whole body against dryness. Suitable for normal to dry skin (W/O emulsion).
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0895922001 |
| EAN | 4029484811731 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Max. storage temperature | 20 °C |
| Min. storage temperature | 5 °C |
| Min./max. storage temperature | 5 to 20 °C |
| Shelf life from production | 12 Month |
| Supplier | RECA NORM |
Skin care cream with beeswax
Post-work skin care cream.
Application area:
Wash the hands and dry thoroughly before carefully rubbing the cream into the skin.Field of Application:
Maintains and nourishes tired skin after work. dermaclean apre sens protects the whole body against dryness. Suitable for normal to dry skin (W/O emulsion).Advantages:
- Restores important nutrients in the skin
- Highly moisturising and absorbs quickly
- Retains skin elasticity
- Keeps skin soft and healthy
- Vitamin E supports regeneration
- Contains urea, glycerine, vitamins A and E
- Silicone-free
- Dermatologically tested with "very good skin compatibility"
- Can be used for at least 12 months after opening
Advice:
In the eye area, prevent penetration of the product into the mucous membrane/conjunctiva area.Allar útgávur

arecal dermacare apre sens skin care cream 1000 ml
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo