Wire rope clamp, lightweight design previously DIN 741, galvanised, f. rope Ø 11
Advice: Do not use the clamp in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0520716 |
| EAN | 4029484085422 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 11 mm |
| Diameter in inches | 7/16 in |
| DIN | 741 similar |
| Height | 44 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advice:
Do not use the clamp in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.Allar útgávur

Wire rope clamp, light-duty design, previously DIN 741, galvanised, f. rope Ø 13
1/21355
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Wire rope clamp, lightweight design, previously DIN 741 galv. for rope dia. 6.5
1/4728
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Wire rope clamp, lightweight design previously DIN 741, galvanised, for rope Ø 3
1/8320
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Wire rope clamp, lightweight design previously DIN 741, galvanised, for rope Ø 5
3/16524
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo