Water pump pliers 240 mm
Advantages: Toothing offset against direction of rotation guarantees safe working. Favourable leverage = optimum force transfer. Perforated slip joint, extremely robust thanks to double guide. Self-locking on workpiece, energy-saving and non-slip. Content remark: 1 unit
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0703800250 |
| EAN | 4029484138050 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 240.0 mm |
| Max. diameter | 1-1/4 in |
| Max. width across flats | 33 mm |
| Number of adjustments | 7 PCS |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
- Toothing offset against direction of rotation guarantees safe working.
- Favourable leverage = optimum force transfer.
- Perforated slip joint, extremely robust thanks to double guide.
- Self-locking on workpiece, energy-saving and non-slip.
Content remark:
1 unitAllar útgávur

Water pump pliers 300 mm
1145300.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Water pump plier set 10 pcs.
733240.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo