Water pump plier set 10 pcs.
Advantages: Teeth offset against direction of rotation guarantee safe working. Favourable leverage = optimum load transmission. Perforated slip joint, extremely robust thanks to double guide. Self-locking on workpiece, non-slip and requires less force. Content remark: Set of 10
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0703801 |
| EAN | 4029484138067 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 240.0 mm |
| Max. diameter | 1-1/4 in |
| Max. width across flats | 33 mm |
| Number of adjustments | 7 PCS |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
- Teeth offset against direction of rotation guarantee safe working.
- Favourable leverage = optimum load transmission.
- Perforated slip joint, extremely robust thanks to double guide.
- Self-locking on workpiece, non-slip and requires less force.
Content remark:
Set of 10Allar útgávur

Water pump pliers 240 mm
733240.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Water pump pliers 300 mm
1145300.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo