VISO 4.4.1 T metal hollow wall anchor assortment
Special dowel, gypsum plasterboard and lightweight panels
Application: area: For securing electrical installations, lighting, pictures, light to medium-weight racks, pipe clamps, brackets, frames and slats etc., to plasterboard, lightweight panels, fibre cement panels and hollow block bricks.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0966010104 |
| EAN | 4066115428951 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 278 mm |
| Height | 85 mm |
| Interior height | 54 mm |
| Internal depth | 231.25 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Special dowel, gypsum plasterboard and lightweight panels
Application area:
For securingelectrical installations, lighting, pictures, light to medium-weight racks, pipe clamps, brackets, frames and slats etc.,
to
plasterboard, lightweight panels, fibre cement panels and hollow block bricks.
Advantages:
Fast, easy installationSturdy sheet steel sleeve for safety
Large expansion elements for secure attachment
Anti-rotation lock on wall plug collar
Flexible thanks to Phillips/slotted combination drive in pan head
After expansion of the anchor, the screw can be replaced with any metric screws and threaded rods of the same diameter