Tow-bar box, complete system 1000 x 650 x 600 mm (L x W x H)
CAUTION: This article is made to order and therefore cannot be exchanged. Delivery time is approx. 3 weeks, subject to change. Included in set: Tow-bar carrier 2 burglar-proof hinges and lever locks 2 simultaneous locking cylinder locks with reversible keys and dust caps Lid held in place by high-quality gas springs 2 folding handles Torsion-free box lid Fully dustproof and watertight in line with IP67 and IP68 Suitable for high-pressure steam cleaning in line with IP69k Fully welded box housing...
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 4965901182 |
| EAN | 4029484678419 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 600 mm |
| Length | 1000 mm |
| Weight | 24.4 kg |
| Width | 650 mm |
| Supplier | RECA NORM |
CAUTION:
This article is made to order and therefore cannot be exchanged.
Delivery time is approx. 3 weeks, subject to change.
- Included in set: Tow-bar carrier
- 2 burglar-proof hinges and lever locks
- 2 simultaneous locking cylinder locks with reversible keys and dust caps
- Lid held in place by high-quality gas springs
- 2 folding handles
- Torsion-free box lid
- Fully dustproof and watertight in line with IP67 and IP68
- Suitable for high-pressure steam cleaning in line with IP69k
- Fully welded box housing
Advice:
The mounted box can be easily folded out away from the tailgate, allowing access to the boot.