T4/s cutting disc for steel, straight, 350 x 4.0 x 20.0 mm
Large-diameter cutting disc
Field of Application: Hand-guided cutting machines/fixed-position cutting machines
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0670030350 |
| EAN | 4029484418589 |
| Bore diameter | 20 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Design | Straight |
| Diameter | 350.0 mm |
| Thickness | 4.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Large-diameter cutting disc
Field of Application:
Hand-guided cutting machines/fixed-position cutting machinesAdvantages:
Speed
- Good cutting ability
Convenience
- Fewer disc changes thanks to extremely long service life
- Minimal dust
Safety
- Satisfies the most stringent o
Sa safety requirements
- Fibreglass reinforcement
Service life
- Optimum service life
Design:
StraightAllar útgávur

T4/s cutting disc for steel, straight, 300 x 4.0 x 20.0 mm
20300.0
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

T4/s cutting disc for steel, straight, 300 x 4.0 x 22.23 mm
22.23300.0
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

T4/s cutting disc for steel, straight, 300 x 4.0 x 25.4 mm
25.4300.0
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

T4/s cutting disc for steel, straight, 350 x 4.0 x 25.4 mm
25.4350.0
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo