SZ-SK heavy-duty anchor, galvanised steel, c/s head, hexagon socket 6, 15/10 M10
With countersunk head and countersunk washer The SZ heavy-duty anchor is a load-controlled sleeve anchor for quick in-place installation. The numerous types on offer mean it can be used for many
application: s.
Application: area: For securing base plates, supports, beams, metal structures, staircase railings, brackets, cable conduits, pipes etc. to normal weight concrete with a strength class of ≥ C20/25 and ≤ C50/60.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0908310010 |
| EAN | 4029484424412 |
| Anchor diameter | 15 mm |
| Anchor diameter x anchor length (l) | 15 x 95 mm |
| Anchor length (l) | 95 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 15.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
With countersunk head and countersunk washer
The SZ heavy-duty anchor is a load-controlled sleeve anchor for quick in-place installation. The numerous types on offer mean it can be used for many applications.
Application area:
For securingbase plates, supports, beams, metal structures, staircase railings, brackets, cable conduits, pipes etc.
to
normal weight concrete with a strength class of ≥ C20/25 and ≤ C50/60.
Advantages:
- High loads, minimal spacing and edge distance
- Quick and easy in-place installation
- Immediate load-bearing capacity - no waiting
- Anchor can be removed again
- Expert technical assessment for fastenings in reinforced concrete
Allar útgávur

SZ-SK heavy-duty anchor, galvanised steel, c/s head, hexagon socket 4, 10/10 M6
SZ-SK 10/10 M610 x 70 mm70
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

SZ-SK heavy-duty anchor, galvanised steel, c/s head, hexagon socket 4, 10/25 M6
SZ-SK 10/25 M610 x 85 mm85
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

SZ-SK heavy-duty anchor, galvanised steel, c/s head, hexagon socket 5, 12/10 M8
SZ-SK 12/10 M812 x 80 mm80
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

SZ-SK heavy-duty anchor, galvanised steel, c/s head, hexagon socket 5, 12/25 M8
SZ-SK 12/25 M812 x 95 mm95
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo