SZ-B heavy-duty anchor, galvanised steel, with bolts, 17 AF, 15/25 M10
With bolt and nut The SZ heavy-duty anchor is a load-controlled sleeve anchor for quick in-place installation. The numerous types on offer mean it can be used for many
application: s.
Application: area: For securing base plates, supports, beams, metal structures, staircase railings, brackets, cable conduits, pipes etc. to normal weight concrete with a strength class of ≥ C20/25 and ≤ C50/60.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0908110025 |
| EAN | 4029484299416 |
| Anchor diameter | 15 mm |
| Anchor diameter x anchor length (l) | 15 x 121 mm |
| Anchor length (l) | 121 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 15.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
With bolt and nut
The SZ heavy-duty anchor is a load-controlled sleeve anchor for quick in-place installation. The numerous types on offer mean it can be used for many applications.
Application area:
For securingbase plates, supports, beams, metal structures, staircase railings, brackets, cable conduits, pipes etc.
to
normal weight concrete with a strength class of ≥ C20/25 and ≤ C50/60.
Advantages:
- High loads, minimal spacing and edge distance
- Quick and easy in-place installation
- Immediate load-bearing capacity - no waiting
- Anchor can be removed again
- Expert technical assessment for fastenings in reinforced concrete
Allar útgávur

SZ-B heavy-duty anchor, galvanised steel, with bolt, 13 AF, 12/10 M8
9090.0SZ-B 12/10 M8
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

SZ-B heavy-duty anchor, galvanised steel, with bolt, 13 AF, 12/30 M8
110110.0SZ-B 12/30 M8
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

SZ-B heavy-duty anchor, galvanised steel, with bolt, 19 AF, 18/20 M12
132132.0SZ-B 18/20 M12
pk (20 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

SZ-B heavy-duty anchor, galvanised steel, with bolt, 19 AF, 18/40 M12
152152.0SZ-B 18/40 M12
pk (20 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo