Standard nails for FORCE ONE TKA 2.6x19
Standard nails for concrete, solid brick and hollow concrete blocks. Application area: Electrical installations: Securing various lightweight electrical installations (cables, empty conduits, cable ducts, lamp suspension kits etc.) Plumbing and HVAC sector: Securing water pipes, heating pipes, ventilation ducts etc.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0864900043 |
| EAN | 8421814558600 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Container | Cartridge |
| Diameter of nail | 2.6 mm |
| Head diameter | 6.3 mm |
| Length of nail | 19 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Standard nails for concrete, solid brick and hollow concrete blocks.
Application area:
Electrical installations:Securing various lightweight electrical installations (cables, empty conduits, cable ducts, lamp suspension kits etc.)
Plumbing and HVAC sector:
Securing water pipes, heating pipes, ventilation ducts etc.
Dry walling:
Securing dry walling profiles
Building facades/tunnel construction/motorways:
Securing insulating mats, moisture-repellent films, protective material for floor coverings, non-woven materials
Field of Application:
Electrical installations, plumbing and HVAC sector, dry walling, building façades, tunnel construction, motorways, building construction and civil engineeringAdvice:
Each package contains a gas cartridge, sufficientfor 800 nails.
Allar útgávur

Standard nails for FORCE ONE TKA 2.6x25
25
pk (800 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo