Stainless steel toothed trowel/2C soft handle, toothing 8x8 mm, 280x130x0.7 mm
- Toothed smoothing trowel with stainless steel blade - With aluminium support welded in four places - With ergonomic 2C soft handle for effortless work Field of Application: The larger the tiles to be laid, the larger the toothing must be! Type: Stainless steel/2C soft handle Advice: Quality: Made in Germany
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0698452280 |
| EAN | 4029484792139 |
| Blade thickness | 0.7 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 280 mm |
| Material of handle | 2-component plastic |
| Tooth height | 8 mm |
| Supplier | RECA NORM |
- Toothed smoothing trowel with stainless steel blade
- With aluminium support welded in four places
- With ergonomic 2C soft handle for effortless work
Field of Application:
The larger the tiles to be laid, the larger the toothing must be!Type:
Stainless steel/2C soft handleAdvice:
Quality: Made in GermanyAllar útgávur

Stainless steel toothed trowel/wooden handle, toothing 6x6 mm, 280x130x0.7 mm
66Stainless steel/wooden handle
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Stainless steel toothed trowel/wooden handle, toothing 8x8 mm, 280x130x0.7 mm
88Stainless steel/wooden handle
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Stainless steel toothed trowel/wooden handle, toothing 10x10 mm, 280x130x0.7 mm
1010Stainless steel/wooden handle
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Stainless steel toothed trowel/wooden handle, toothing 12x12 mm, 280x130x0.7 mm
1212Stainless steel/wooden handle
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo