Split pin, DIN 94, galvanised, 2.5 x 40
Field of Application: For securing castellated nuts in conjunction with bolts or threaded pins with split pin hole. For securing split pin bolts. Advice: Do not use the split pins in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 047025 40 |
| EAN | 4029484080809 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 2.5 mm |
| DIN | 94 |
| Length | 40 mm |
| Length between two pins of a splint | 2.5 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
For securing castellated nuts in conjunction with bolts or threaded pins with split pin hole.For securing split pin bolts.
Advice:
Do not use the split pins in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.Allar útgávur

Split pin, DIN 94, galvanised, 10 x 100
1001010
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Split pin, DIN 94, galvanised, 10 x 125
1251010
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Split pin, DIN 94, galvanised, 10 x 80
801010
pk (100 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Split pin, DIN 94, galvanised, 1 x 20
2011
pk (1000 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo