Spindle-mounted wheel brush, stnl. steel wire, 0.3 mm, with spindle, 60 x 14 mm
This all-round brush features a thick wire facing and impact-free properties. The plastic-bound brushes have a longer service life, as embedding in the plastic prevents premature breaking of the wire tips. Ideally suited for derusting, deburring and brushing. Steel body with cylindrical clamping shaft, 6 mm, for clamping hand sanders or flexible shafts.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 2695120616 |
| EAN | 4029484832361 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 60.0 mm |
| Max. rotation speed | 15000 rpm |
| Width | 14.0 mm |
| Wire diameter | 0.3 mm |
| Supplier | RECA NORM |
This all-round brush features a thick wire facing and impact-free properties. The plastic-bound brushes have a longer service life, as embedding in the plastic prevents premature breaking of the wire tips. Ideally suited for derusting, deburring and brushing. Steel body with cylindrical clamping shaft, 6 mm, for clamping hand sanders or flexible shafts.
Allar útgávur

Spindle-mounted wheel brush, stainless steel wire, with spindle, 30 x 6 mm
6.030.020000
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Spindle-mounted wheel brush, stainless steel wire, with spindle, 40 x 6 mm
10.040.018000
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Spindle-mounted wheel brush, stainless steel wire, with spindle, 50 x 6 mm
11.050.015000
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Spindle-mounted wheel brush, stnl. steel wire, 0.2 mm, with spindle, 50 x 10 mm
10.050.015000
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo