Special rough grinding disc for steel and st. steel, 125 x 4.0 x 22.23 mm
Special rough grinding disc for pipeline construction. For chamfering pipes and profiles. Very hard rough grinding disc with long service life for combined use as cutting disc and rough grinding disc in pipeline construction. Field of Application: Universal use on steel and stainless steel. Free from iron, sulphur and chlorine (≤ 0.1%).
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0669170125 |
| EAN | 4029484817801 |
| Bore diameter | 22.23 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 125.0 mm |
| Thickness | 4.0 mm |
| Type description | A 24-T-BF-80 |
| Supplier | RECA NORM |
Special rough grinding disc for pipeline construction. For chamfering pipes and profiles. Very hard rough grinding disc with long service life for combined use as cutting disc and rough grinding disc in pipeline construction.
Field of Application:
Universal use on steel and stainless steel. Free from iron, sulphur and chlorine (≤ 0.1%).