Spacer sleeves, round, galvanised M10 x 25
Spacer sleeves are used to connect two metric male threads such as threaded rods. As spacer sleeve specialists with many years of experience, we offer sleeves in a wide range of thread sizes and lengths as well as in round and hexagon versions. In stock, we supply all sleeves in a zinc-plated steel version, also partly in stainless steel.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 097401025 |
| EAN | 4029484416028 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 25 mm |
| Nominal diameter | 10 mm |
| Outer diameter | 13 mm |
| Thread type | Metric thread |
| Supplier | RECA NORM |
Spacer sleeves are used to connect two metric male threads such as threaded rods. As spacer sleeve specialists with many years of experience, we offer sleeves in a wide range of thread sizes and lengths as well as in round and hexagon versions. In stock, we supply all sleeves in a zinc-plated steel version, also partly in stainless steel.
Application area:
Connection of two metric male threads such as threaded rodsField of Application:
The recamo mounting rail system consists of various rails and accessories in four sizes: light-duty type 27, medium-duty type 28, medium-heavy-duty type 38 and lastly the heavy-duty domestic engineering type 40Advice:
Strength class of all spacer sleeves is 4.6Allar útgávur

Spacer sleeves, round, galvanised M10 x 30
1310M10
pk (100 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Spacer sleeves, round, galvanised M10 x 40
1310M10
pk (100 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Spacer sleeves, round, galvanised M12 x 30
1512M12
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Spacer sleeves, round, galvanised M12 x 40
1512M12
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo