Soft bottle dispenser for arecal derma series
Soft bottle dispenser for 1000-ml or 2000-ml containers
Application: area: Soft bottle dispenser for 1000-ml or 2000-ml container sizes
Field of Application: For dispensing highly viscous hand cleaners with abrasive agents, liquid soaps and lotions. Suitable for products in the RECA skin protection range, such as: dermatop multi sens dermatop pre ol sens dermaclean neutral dermaclean natur dermacare apre sens
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0895999001 |
| EAN | 4029484811700 |
| Colour | White |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 125 mm |
| Height | 290 mm |
| Width | 125 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Soft bottle dispenser for 1000-ml or 2000-ml containers
Application area:
Soft bottle dispenser for 1000-ml or 2000-ml container sizesField of Application:
For dispensing highly viscous hand cleaners with abrasive agents, liquid soaps and lotions.Suitable for products in the RECA skin protection range, such as:
- dermatop multi sens
- dermatop pre ol sens
- dermaclean neutral
- dermaclean natur
- dermacare apre sens
Advantages:
- Adjustable dispensing amount
- Extremely sturdy design
- Fibreglass-reinforced housing
Advice:
With drilling template for wall mounting.Allar útgávur

Soft bottle dispenser, triple version, mounted on base plate
400400 x 125 x 290 mm
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo