sebS pan hd drill.scr, window const, sim to DIN 7504-N galvanised, H2 M4 x 16
Field of Application: Connecting the internal bracing to the plastic window profile. Screwing joining plates or angle brackets onto the aluminium window. Advice: Minimum screw length = clamping force + material thickness + drill bit tip length + 8 mm. Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 021100416 |
| EAN | 4029484050260 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 4 mm |
| DIN | 7504 similar |
| Drill tip length | 5 mm |
| Head diameter | 7.5 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
Connecting the internal bracing to the plastic window profile. Screwing joining plates or angle brackets onto the aluminium window.Advice:
Minimum screw length = clamping force + material thickness + drill bit tip length + 8 mm.
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Allar útgávur

sebS pan hd drill.scr, window const, sim to DIN 7504-N galvanised, H2 M4 x 20
20
pk (1000 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo