sebS Minipoint pan head dr. screw, sim. to DIN 7504-N galv, H2 M4 x 10
Field of Application: For St 12, St 13, St 14, St 33, St 37, UST 37, RSt 37, St 44, St 50, St 52, other unalloyed steels with a tensile strength up to 510 N/mm2, plus aluminium and other soft metals. Particularly suitable for use with thin sheet metal. Advice: Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0211003910 |
| EAN | 4029484050253 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Drill tip length | 2.5 mm |
| Grip length | 2.5 mm |
| Head diameter | 10.5 mm |
| Head height | 3.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
For St 12, St 13, St 14, St 33, St 37, UST 37, RSt 37, St 44, St 50, St 52, other unalloyed steels with a tensile strength up to 510 N/mm2, plus aluminium and other soft metals. Particularly suitable for use with thin sheet metal.Advice:
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.