sebS hexagon head drilling screw, sim. to DIN 7504-K A2, AF 7, 4.2 x 25
Field of Application: For Al 99, AlMn 1, AlMg 1, AlMg 3, AlMg 5, AlMgSi 1 and other soft metals Advice: Minimum screw length = clamping force + material thickness + drill bit tip length + 3 mm. PLEASE NOTE: Only suitable for use with aluminium.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 021414225 |
| EAN | 4029484053025 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 4.2 mm |
| Drill tip length | 4.5 mm |
| External drive | WS7 |
| Head diameter | 8.8 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
For Al 99, AlMn 1, Al
Mg 1, Al
Mg 3, Al
Mg 5, Al
MgSi 1 and other soft metals
Advice:
Minimum screw length = clamping force + material thickness + drill bit tip length + 3 mm. PLEASE NOTE: Only suitable for use with aluminium.Allar útgávur

sebS hexagon head drilling screw, sim. to DIN 7504-K A2, AF 8, 4.8 x 32
WS854.3
pk (250 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

sebS hexagon head drilling screw, sim. to DIN 7504-K A2, AF 10, 6.3 x 22
WS107.56.4
pk (100 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo