sebS flat countersunk head drilling screw, galvanised, TX 30 5.5 x 55
Field of Application: Securing softwood to steel substructures. Very high load transmission due to flat countersunk head. Particularly suitable for hardwood and pressed material panelling screw connections in vehicle, trailer and container construction due to enhanced corrosion protection. Advice: Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 021945555 |
| EAN | 4029484055647 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 5.5 mm |
| Drill tip length | 10.5 mm |
| Head diameter | 15.0 mm |
| Internal drive | TX30 |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
Securing softwood to steel substructures. Very high load transmission due to flat countersunk head. Particularly suitable for hardwood and pressed material panelling screw connections in vehicle, trailer and container construction due to enhanced corrosion protection.Advice:
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.Allar útgávur

sebS flat countersunk head drilling screw, galvanised, TX 30 5.5 x 38
3818
pk (500 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

sebS flat countersunk head drilling screw, galvanised, TX 30 5.5 x 45
4525
pk (500 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

sebS flat countersunk head drilling screw, galvanised, TX 30 5.5 x 50
5030
pk (500 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

sebS flat countersunk head drilling screw, galvanised, TX 30 5.5 x 60
6040
pk (500 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo