sebS drilling screw, pan head, sim. to DIN 7504-N, A2, TX 25, 4.8 x 50
Field of Application: for Al 99, AlMn 1, AlMg 1, AlMg 3, AlMg 5, AlMgSi 1 and other soft metals Advice: Minimum screw length = clamping force + material thickness + drill bit tip length + 3 mm.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0211348050 |
| EAN | 4029484764419 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 4.8 mm |
| DIN | 7504 similar |
| Drill tip length | 4.5 mm |
| Head diameter | 9.5 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
for Al 99, AlMn 1, Al
Mg 1, Al
Mg 3, Al
Mg 5, Al
MgSi 1 and other soft metals
Advice:
Minimum screw length = clamping force + material thickness + drill bit tip length + 3 mm.