sebS countersunk head drilling screw, sim. to DIN 7504-P A2, H 2, 4.8 x 60
Field of Application: For Al 99, AlMn 1, AlMg 1, AlMg 3, AlMg 5, AlMgSi 1 and other soft metals. Advice: Minimum screw length = clamping force + material thickness + drill bit tip length + 3 mm. PLEASE NOTE: Only suitable for use with aluminium.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 021214860 |
| EAN | 4029484052127 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 4.8 mm |
| Drill tip length | 5 mm |
| Head diameter | 9.5 mm |
| Head height | 3.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
For Al 99, AlMn 1, Al
Mg 1, Al
Mg 3, Al
Mg 5, Al
MgSi 1 and other soft metals.
Advice:
Minimum screw length = clamping force + material thickness + drill bit tip length + 3 mm. PLEASE NOTE: Only suitable for use with aluminium.Allar útgávur

sebS countersunk head drilling screw, sim. to DIN 7504-P A2, H 2, 3.9 x 13
133.52.3
pk (250 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

sebS countersunk head drilling screw, sim. to DIN 7504-P A2, H 2, 3.9 x 16
163.52.3
pk (250 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

sebS countersunk head drilling screw, sim. to DIN 7504-P A2, H 2, 3.9 x 19
193.52.3
pk (250 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

sebS countersunk head drilling screw, sim. to DIN 7504-P A2, H 2, 3.9 x 25
253.52.3
pk (250 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo