sebS cntrsnk hd dr.sc., window con., sim. to DIN 7504-P-H, galv., H 2, 3.9 x 25
Field of Application: Connecting the internal bracing to the plastic window profile. Securing metal fittings if drilling through the bracing of the plastic window. Screwing joining plates or angle brackets onto the aluminium window. Securing metal fittings onto the aluminium window profile. Advice: Minimum screw length = clamping force + material thickness + drill bit tip length + 8 mm.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0212039251 |
| EAN | 4029484279777 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 3.9 mm |
| DIN | 7504 similar |
| Drill tip length | 6 mm |
| Head diameter | 7.5 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
Connecting the internal bracing to the plastic window profile. Securing metal fittings if drilling through the bracing of the plastic window. Screwing joining plates or angle brackets onto the aluminium window. Securing metal fittings onto the aluminium window profile.Advice:
Minimum screw length = clamping force + material thickness + drill bit tip length + 8 mm.
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Allar útgávur

sebS cntrsnk hd dr.sc., window con., sim. to DIN 7504-P-H, galv., H 2, 3.9 x 16
16
pk (1000 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

sebS cntrsnk hd dr.sc., window con., sim. to DIN 7504-P-H, galv., H 2, 3.9 x 19
19
pk (1000 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

sebS cntrsnk hd dr.sc., window con., sim. to DIN 7504-P-H, galv., H 2, 3.9 x 32
32
pk (1000 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

sebS cntrsnk hd dr.sc., window con., sim. to DIN 7504-P-H, galv., H 2, 3.9 x 38
38
pk (1000 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo