seboX pan head drilling screw, sim. to DIN 7504-N galv, H 2, 4.2 x 16
Field of Application: For St 12, St 13, St 14, St 33, St 37, UST 37, RSt 37, other unalloyed steels up to a tensile strength of 470 N/mm2, plus aluminium and other soft metals. Particularly suitable for ventilation systems, air conditioning units, painting systems, containers, switch cabinets, illuminated advertising signs, fire protection doors, roller shutter casings, awnings etc.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 021024216 |
| EAN | 4029484273553 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 4.2 mm |
| Drill tip length | 4.5 mm |
| Head diameter | 8.2 mm |
| Head height | 3.05 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
For St 12, St 13, St 14, St 33, St 37, UST 37, RSt 37, other unalloyed steels up to a tensile strength of 470 N/mm2, plus aluminium and other soft metals. Particularly suitable for ventilation systems, air conditioning units, painting systems, containers, switch cabinets, illuminated advertising signs, fire protection doors, roller shutter casings, awnings etc.Advice:
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.Allar útgávur

seboX pan head drilling screw, sim. to DIN 7504-N galv, H 2, 4.2 x 13
13
pk (2500 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo