Screwdriver, short circular blade, Phillips head, 2-component handle PH 2
Advantages: Circular blade. Drive symbol on handle cap. The molybdenum vanadium steel blades are tempered and particularly impact resistant to prevent splintering and injuries. Handles: Anti-roll protection in handle head prevents the screwdriver from rolling away, hole for hanging up tool or inserting a lever. Blade: matt chrome-plated, circular blade. Tip: Black Tip for a precise fit.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0701422025 |
| EAN | 4029484136506 |
| Blade length | 25.0 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Handle length | 57 mm |
| Handle length/handle width | 57 / 32 mm |
| Handle width | 32 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
- Circular blade.
- Drive symbol on handle cap.
- The molybdenum vanadium steel blades are tempered and particularly impact resistant to prevent splintering and injuries.
- Handles: Anti-roll protection in handle head prevents the screwdriver from rolling away, hole for hanging up tool or inserting a lever.
- Blade: matt chrome-plated, circular blade.
- Tip: Black Tip for a precise fit.
Allar útgávur

Screwdriver, short circular blade, Phillips head, 2-component handle PH 1
PH1
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo