Screw clamp, throat depth 140 mm, clamping width 250 mm
Advantages: 20 % more clamping force per spindle revolution thanks to optimised rail profile Straight load transmission to sliding arm for high safety Tightening torque of 40 Nm Spindle with knob handle and movable high-performance pressure plate
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0695700031 |
| EAN | 4008158007229 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Max. clamping width | 250.0 mm |
| Max. tension force | 12.000 N |
| Overhang | 140.0 mm |
| Profile thickness | 13.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
- 20 % more clamping force per spindle revolution thanks to optimised rail profile
- Straight load transmission to sliding arm for high safety
- Tightening torque of 40 Nm
- Spindle with knob handle and movable high-performance pressure plate
Allar útgávur

Screw clamp, throat depth 140 mm, clamping width 300 mm
300.0SG30M
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Screw clamp, throat depth 140 mm, clamping width 500 mm
500.0SG50M
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo