Safety wire rope clamp, previously DIN 1142, galvanised, for rope Ø 6.5
Advice: Do not use the clamp in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0520065 |
| EAN | 4029484085293 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 6.5 mm |
| Diameter in inches | 1/4 in |
| DIN | 1142 |
| Height | 32 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advice:
Do not use the clamp in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.Allar útgávur

Safety wire rope clamp, previously DIN 1142, galvanised, for rope Ø 10
3/81046
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Safety wire rope clamp, previously DIN 1142, galvanised, for rope Ø 13
1/21364
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Safety wire rope clamp, previously DIN 1142, galvanised, for rope Ø 5
3/16525
pk (25 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Safety wire rope clamp, previously DIN 1142, galvanised, for rope Ø 8
5/16841
pk (25 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo