Rubber backing for abrasive sleeves 45 x 30 mm
Specially developed rubber backing for sanding sleeves Rubber backing for use on sanding sleeves. The sanding belt is attached to the backing using centrifugal force tension and is therefore safe and easy to change.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0676045030 |
| EAN | 4066115035265 |
| Adapter diameter | 6 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 45 mm |
| Height | 30 mm |
| Rotation speed | 13000 rpm |
| Supplier | RECA NORM |
Specially developed rubber backing for sanding sleeves
Rubber backing for use on sanding sleeves. The sanding belt is attached to the backing using centrifugal force tension and is therefore safe and easy to change.
Advantages:
Quick to replace abrasiveAllar útgávur

Rubber backing for abrasive sleeves 15 x 30 mm
154800030
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Rubber backing for abrasive sleeves 22 x 20 mm
222300020
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Rubber backing for abrasive sleeves 30 x 30 mm
301900030
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo