RP-7K-P Sandwich self-drilling screw, hexagon head, sealing washer 19-5.5x210
Self-drilling screw for fastening sandwich profiles to steel coupling purlins or thin-walled steel substructures.
Application: area: Drilling capacity: Drilling performance [mm]: 1.5-5.25 Component 1 [mm]: steel 0.4-1.0 Component 2 [mm]: Steel 1.5-4.0 Clamping ranges of 36 mm to 206 mm across all dimensions
Field of Application: Self-drilling screw for fastening sandwich profiles to steel coupling purlins or thin-walled steel substructures.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0220155210 |
| EAN | 4066115469503 |
| Construction product | Yes |
| Diameter | 5.5 mm |
| Diameter x length | 5.5 x 210 mm |
| Drill tip length | 7 mm |
| External drive | WS8 |
| Supplier | RECA NORM |
Self-drilling screw for fastening sandwich profiles to steel coupling purlins or thin-walled steel substructures.
Application area:
Drilling capacity:Drilling performance [mm]: 1.5-5.25
Component 1 [mm]: steel 0.4-1.0
Component 2 [mm]: Steel 1.5-4.0
Clamping ranges of 36 mm to 206 mm across all dimensions
Field of Application:
Self-drilling screw for fastening sandwich profiles to steel coupling purlins or thin-walled steel substructures.Advantages:
+ Suitable for fastening to standard coupling purlins+ No annoying rework is required, and there are no unnecessary additional costs
+ 7 mm thread-free part behind the drill tip prevents forced feed, which can be caused by construction tolerances. No deformation or screw breakage
Advice:
Approval Z-14.4-407, Annex 2.47/2.56 ETA-18/1136, Annex 15/16/17Processing speed [rpm]: 1,400
Allar útgávur

RP-7K-P Sandwich self-drilling screw, hexagon head, sealing washer 19-5.5x85
408556
pk (100 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RP-7K-P Sandwich self-drilling screw, hexagon head, sealing washer 19-5.5x235
140235206
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo