Round head screw with slot, galvanised, M8 x 20
Field of Application: For fastening soft materials (wood, plastic etc.) to metal frames etc., e.g. truck structures.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 02318 20 |
| EAN | 4029484057191 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Head diameter | 19 mm |
| Head height | 4.4 mm |
| Head type | Truss head |
| Length | 20 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
For fastening soft materials (wood, plastic etc.)to metal frames etc., e.g. truck structures.
Advantages:
Thanks to the flat head, full utilisation of the load surface is possible.No damage to transport goods due to protruding screw heads
Advice:
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.Allar útgávur

Round head screw with slot, galvanised, M6 x 15
151.63.3
pk (200 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Round head screw with slot, galvanised, M6 x 20
201.63.3
pk (200 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Round head screw with slot, galvanised, M6 x 25
251.63.3
pk (200 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Round head screw with slot, galvanised, M6 x 30
301.63.3
pk (200 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo