recamo wire cable lock for 1-mm wire
Quick, simple, strong! The recamo wire rope system is a fast and efficient alternative to threaded rods and chain links and enables much faster assembly. It is especially suitable for hanging up static objects such as cable ducts, ventilation ducts, suspended false ceilings and light pipe connections Field of Application: Can be used in sanitation, heating, air conditioning, ventilation and electrical trades Advice: For 1-mm wire only!
| Vørunummar | 0859442100 |
| EAN | 4029484931774 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 20 mm |
| Max. load force | 100 N |
| Width | 16.5 mm |
| Wire thickness | 1 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Quick, simple, strong!
The recamo wire rope system is a fast and efficient alternative to threaded rods and chain links and enables much faster assembly. It is especially suitable for hanging up static objects such as cable ducts, ventilation ducts, suspended false ceilings and light pipe connections
Field of Application:
Can be used in sanitation, heating, air conditioning, ventilation and electrical tradesAdvice:
For 1-mm wire only!Allar útgávur
