recamo suspending bracket height adjuster, zinc-plated M 8x15
The recamo mounting rail system consists of various rails and accessory parts in four sizes: light-duty type 27, medium-duty type 28, medium-heavy-duty type 38 and lastly the heavy-duty domestic engineering type 40
Field of Application: For pendulum-mounting of pipe hangers and height adjustment. Recommended for metal pipes up to DN 50 and plastic pipes up to DN 100.
| Vørunummar | 0859405087 |
| EAN | 4029484140893 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Effective length | 7.0 mm |
| Length | 49.0 mm |
| Max. load force | 2400 N |
| Nominal diameter | 8 mm |
| Supplier | RECA NORM |
The recamo mounting rail system consists of various rails and accessory parts in four sizes: light-duty type 27, medium-duty type 28, medium-heavy-duty type 38 and lastly the heavy-duty domestic engineering type 40
Field of Application:
For pendulum-mounting of pipe hangers and height adjustment.Recommended for metal pipes up to DN 50 and plastic pipes up to DN 100.
Advantages:
Galvanised
Quick and simple installation
Infinitely variable height adjustment with inspection hole for minimum screw-in depth
Hexagon adapter for height adjustment
Lateral deflection 20°
Allar útgávur

recamo suspending bracket height adjuster, zinc-plated M 8x20

recamo suspending bracket height adjuster, zinc-plated M 10x15
