recamo double bracket, galvanised, hole spacing 105 mm M8
The recamo mounting rail system consists of various rails and accessory parts in four sizes: light-duty type 27, medium-duty type 28, medium-heavy-duty type 38 and lastly the heavy-duty domestic engineering type 40
Field of Application: For fast parallel mounting of supply and return lines in pipework installation, for example.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0859400105 |
| EAN | 4029484140831 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Hole distance | 105 mm |
| Nominal diameter | 8 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Thread type | Metric thread |
| Supplier | RECA NORM |
The recamo mounting rail system consists of various rails and accessory parts in four sizes: light-duty type 27, medium-duty type 28, medium-heavy-duty type 38 and lastly the heavy-duty domestic engineering type 40
Field of Application:
For fast parallel mounting of supply and return lines in pipework installation, for example.Advantages:
Galvanised
Quick and simple installation
Allar útgávur

recamo double bracket, galvanised, hole spacing 55 mm M8
55
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

recamo double bracket, galvanised, hole spacing 65 mm M8
65
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

recamo double bracket, galvanised, hole spacing 85 mm M8
85
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo