RECA universal & carpet cutter with five replacement blades, 160 mm
Robust, die cast zinc housing. With five replacement blades (trapezoidal blades) in the interior reserve magazine. Extremely robust. Comfortable shape and surface. Advice: All blades are polished on both sides!
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0703600030 |
| EAN | 4029484812677 |
| Blade length | 60 mm |
| Blade width | 19 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 160 mm |
| Thickness of blade | 0.61 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Robust, die cast zinc housing.
With five replacement blades (trapezoidal blades) in the interior reserve magazine.
Extremely robust.
Comfortable shape and surface.
Advice:
All blades are polished on both sides!