RECA sabre saw blade Uni Speed Wood tooth pitch 11-6 TPI / ZpZ length 200 mm
Universal sabre saw blade for all types of wood and plastics. Tooth design: side set and ground
Application: area: Construction timber (<100 / 150 mm), boards: Chipboard, MDF (6-60 mm), plywood, plastic (<100 / 150 mm), timber wall (<100 /150 mm - depending on blade length)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0605115004 |
| EAN | 4029484781850 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cut | Rough, very fast cut |
| Effective length | 180 mm |
| Height | 19 mm |
| Length | 200 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Universal sabre saw blade for all types of wood and plastics.
Tooth design: side set and ground
Application area:
Construction timber (<100 / 150 mm), boards: Chipboard, MDF (6-60 mm), plywood, plastic (<100 / 150 mm), timber wall (<100 /150 mm - depending on blade length)Advantages:
Long service life!Progressive tooth pitch = reduced vibration on cutting.
Allar útgávur

RECA sabre saw blade Uni Speed Wood tooth pitch 11-6 TPI / ZpZ length 150 mm
Bimetal130150
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade Uni Speed Wood tooth pitch 11-6 TPI / ZpZ length 150 mm
Bimetal130150
pk (25 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade Uni Speed Wood tooth pitch 11-6 TPI / ZpZ length 200 mm
HCS180200
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo