RECA sabre saw blade Uni Speed tooth pitch 10-6 TPI / ZpZ length 150 mm
Universal sabre saw blade for wood with nails/metal, chipboard, metal, aluminium and GFRP/epoxy. Tooth design: milled and side set
Application: area: Wood with nails/metal, chipboard (<150 mm), sheet metal, aluminium profiles (3-18 mm), GFRP/epoxy (<150 mm) with very long service life
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0605402001 |
| EAN | 4029484782499 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cut | Fast, rough cut |
| Effective length | 130 mm |
| Height | 19 mm |
| Length | 150 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Universal sabre saw blade for wood with nails/metal, chipboard, metal, aluminium and GFRP/epoxy.
Tooth design: milled and side set
Application area:
Wood with nails/metal, chipboard (<150 mm), sheet metal, aluminium profiles (3-18 mm), GFRP/epoxy (<150 mm) with very long service lifeAdvantages:
Long service life!Progressive tooth pitch = reduced vibration on cutting.